PROMYŠLENÉ FINANCE.cz

Ostatní produkty

V této části se podíváme na další doplňkové produkty, které v rodinném rozpočtu mohou ušetřit peníze a v kombinaci s investicemi pak vytvořit větší kapitál pro zajištění důchodu v seniorském věku a průběžné vytváření finančních, majetkových a věcných aktiv v průběhu života.

Zde jsou však uvedeny jen hlavní myšlenky v návaznosti na promyšlené a efektivní využívání v kombinaci s ostatními produkty. Podrobněji k jednotlivým spořicím produktům na webu RFPplus.cz.

PZN: loga obchodních partnerů fungují i jako odkazy na jejich webové stránky!

Energie

Pro optimalizaci nákladů za energie lze využít možností aukcí pro elektrickou energii a dodávky plynu, kdy se každé dva roky vysoutěží spolu s ostatními odběrateli výhodnější cena za tyto komodity. Dá se tak v rodinném rozpočtu uspořit stokoruny i tisíce korun měsíčně a ty lze dále reinvestovat do různých typů finančních, majetkových či věcných aktiv a dále je zhodnocovat.

Chcete o úsporách za energie vědět více? Domluvte si schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte více podrobností o tom, jak aukce fungují.

eCENTRE, a.s.

Běžné a spořicí účty, termínované vklady

I za obyčejné bankovní produkty, kterými jsou běžné účty, se dají ušetřit peníze. Může to být třeba například "jen" 100-150 Kč měsíčně, ale spolu s úsporami za energie jsou to další peníze, které se dají reinvestovat. V případě spořicích účtů by ale každý člověk měl mít na takovém jednoduchém produktu rychle dostupnou rezervu na pokrytí neočekávaných výdajů spojených s provozem domácnosti nebo s výpadkem příjmů.

Chcete o tom jaký typ běžného účtu či kde vytvářet rychle dostupnou rezervu vědět více? Navštivte náš web RFPplus.cz nebo si domluvte schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte o těchto základních bankovních produktech podrobnosti.

Equa bank, a.s.

m Bank S.A., organizační složka podniku

Moneta Money Bank, a.s.

Penzijní spoření/připojištění

Konzervativní produkt typu penzijního připojištění pomalu ztrácí na významu v kombinaci finančních produktů. Pokud se totiž využívají investice, dokážou tento produkt s přehledem nahradit, získat tak vyšší průběžný výnos i bez podpory státu, ale hlavně v případě různých životních situací pak tyto finanční prostředky je možné kdykoliv odčerpat. I v případě nového typu a možností zhodnocovat peníze fondovým způsobem hraje velikou roli nedostupnost peněžních prostředků v průběhu života, i když "investor" dostává navíc státní příspěvek.

Máte penzijní připojištění a chcete vědět, jestli využíváte tento produkt efektivně? Navštivte náš web RFPplus.cz nebo si domluvte schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte o tomto produktu podrobnosti, protože pro někoho může být penzijní spoření/připojištění zajímavým produktem zejména v případě toho, že mu na takovouto smlouvu přispívá zaměstnavatel.

Allianz penzijní společnost, a.s.

Conseq penzijní společnost, a.s.

ČSOB penzijní společnost, a.s.

Generali Penzijní společnost, a.s.

NN Penzijní společnost, a.s.

Penzijní společnost České spořitelny, a.s.

Penzijní společnost Komerční banky, a.s.

Stavební spoření

Konzervativní produkt, kterým stavební spoření bezpochyby je, pomalu ztrácí na významu v kombinaci finančních produktů. Pokud se totiž využívají investice, dokáží tento produkt s přehledem nahradit, získat tak vyšší průběžný výnos i bez podpory státu, ale hlavně v případě různých životních situací pak tyto finanční prostředky je možné kdykoliv odčerpat.

Máte ale stavební spoření a chcete vědět, jestli využíváte tento produkt efektivně? Navštivte náš web RFPplus.cz nebo si domluvte schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte o tomto produktu podrobnosti.

ČSOB stavební spořitelna, a.s.

Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

Raiffeisen stavební spořitelna, a.s.

Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Moneta Money Bank, a.s.

©Ing. Martin SVOBODA 2015-2023
Poslední aktualizace: 2.1.2023