PROMYŠLENÉ FINANCE.cz

Úvěry a hypotéky

V této části se podíváme na financování Vašich investic z pohledu výhodnosti úvěrových prostředků jednotlivých typů úvěrů v návaznosti na kombinaci s investicemi, které jsou schopny vytvořit kapitál na dřívější splacení dlouhodobých úvěrů. Případně pak na vytvoření většího kapitálu a zjistit se tak na penzi a také průběžné vytváření finančních, majetkových a věcných aktiv v průběhu života.

Zde jsou však uvedeny jen hlavní myšlenky v návaznosti na promyšlené a efektivní využívání v kombinaci s ostatními produkty. Podrobněji k jednotlivým produktům na webu RFPplus.cz.

PZN: loga obchodních partnerů fungují i jako odkazy na jejich webové stránky!

Hypoteční úvěry

V případě nedostatku finančních prostředků v rodinném rozpočtu lze pro financování bydlení či dalších investic využít hypotečních úvěrů, které jsou dnes značně levným zdrojem financování. A právě z tohoto důvodu i v případě dostatku financí je lepší hypotečních úvěrů využít, pokud úroková sazba z úvěrů je nižší než výnos z investic. V tu chvíli pak v rodinném rozpočtu tato promyšlená kombinace umožňuje více možností – úvěr v čase klesá a hodnota investice roste, dá se tedy využít dřívějšího splacení úvěrů či naopak na půjčených penězích vydělat a použít je například na zajištění vlastní penze.

Chcete o hypotečních úvěrech a o tom jak na úvěru vydělat vědět více? Navštivte náš web RFPplus.cz nebo si domluvte schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte o financování bydlení podrobnosti.

Úvěry ze stavebního spoření

Úvěry ze stavebního spoření mají vyšší úrokovou sazbu než hypoteční úvěry, proto se využívají zejména na drobné rekonstrukce nebo dofinancování celého investičního záměru při pořízení bydlení na hypotéku, neboť tyto typy úvěrů zpravidla nevyžadují zástavu nemovitosti. U hypotečních úvěrů je totiž zástava vyžadována vždy.

Chcete o úvěrech ze stavebního spoření vědět více? Navštivte náš web RFPplus.cz nebo si domluvte schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte o financování rekonstrukcí podrobnosti.

Kreditní karty, spotřebitelské a podnikatelské úvěry

Spousta lidí kreditní karty odsuzuje, ale v případě, že se využívají chytře, to znamená, že se v bezúročném období vypůjčená částka vrátí, je to zajímavý zdroj pro pokrytí neočekávaných výpadků financí v rodinném rozpočtu a k tomu může kreditní karta přinášet také zajímavé podmínky, co se týče cestovního pojištění.

U spotřebitelských úvěrů je úroková sazba vzhledem k možnostem použít finanční prostředky na cokoliv daleko vyšší než u úvěrů na bydlení. Zde je tedy potřeba zodpovědně vyhodnotit co se za půjčené peníze pořizuje. Pokud je to dlouhodobá hmotná věc, která může sloužit déle než je splatnost úvěru, to znamená např. automobil, pak nemusí ani "drahý" spotřebitelský úvěr být špatným řešením. Podnikatelské úvěry pak díky tomu, že banky zkoumají zpravidla účetní výkazy podnikatelů či firem, jsou úrokovými sazbami někde mezi úvěry na bydlení a spotřebitelskými úvěry. Platí pro ně to stejné jako pro úvěry spotřebitelské, pokud tedy dokáží vydělat díky investované částce vložené do podnikání více než je úrok z úvěru, je to jednoznačně správná volba a může také platit to stejné jako u hypoték, pokud je výnos z investice vyšší než náklady úvěru, je lepší si peníze půjčit, na úvěru vydělat a mít tak k dispozici peněžní prostředky pro další plány v podnikání nebo pokrytí výpadků příjmů.

Chcete o dalších typech úvěrů vědět více? Navštivte náš web RFPplus.cz nebo si domluvte schůzku s rodinným finančním poradcem a zjistěte podrobnosti o tom jak využít kreditní karty promyšleně.

Obchodní partneři

Česká spořitelna, a.s.

Equa bank, a.s.

Hypoteční banka, a.s.

Komerční banka, a.s.

m Bank S.A., organizační složka podniku

Moneta Money Bank, a.s.

Raiffesenbank, a.s.

Sberbank CZ, a.s.

UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

©Ing. Martin SVOBODA 2015-2023
Poslední aktualizace: 2.1.2023